Kauçuk Kaplama

 

Neon Makina, kauçuk kaplama alanında önde gelen markaların ürünlerini kullanarak marka işbirliğini sürdürmektedir. Kauçuk kaplama, çamur yoğunluğuna sahip akışkan hatlarda bulunan tanklar, borular, dirsekler gibi ekipmanların yüzeylerinde oluşabilecek fiziksel ve kimyasal aşınmayı en aza indirmek amacıyla gerçekleştirilen bir kaplama yöntemidir.
 
Firma, yurtiçi ve yurtdışındaki projelerde geniş bir referans yelpazesine sahiptir. Fabrikada veya sahada gerçekleştirdiği uygulamalar ile bu alandaki deneyimini kanıtlamıştır.
 
Saha projelerinin yanı sıra, akış hattı elemanları, şutlar, kaplar, tanklar gibi parçaların metal konstrüksiyonu tamamlandıktan sonra kauçuk kaplanması gibi tüm imalat işlemlerini tek bir fabrika bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Kauçuk astarlı makaraların avantajları

Bu diyagram, kauçuğun birçok aşındırıcı ortamda çelikten daha iyi performans göstermesinin nedenini ortaya koymaktadır. Kauçuğun bir darbeyi absorbe etme ve ardından darbeden kaynaklanan enerjiyi parçacığa geri döndürme kabiliyeti daha yüksek aşınma performansı ile sonuçlanır.

Elastik olmayan metal yüzeye çarpan aşındırıcı parçacık. Kinetik enerjinin darbe, sürtünme ve gürültüye dönüşümü.

Aşındırıcı parçacığın esnek kauçuk yüzeye çarpması. Kauçuk, yük altında deforme olur ve kinetik enerjinin çoğunu yukarıda yaşanan aşınma oranı olmadan parçacığa geri verir.

Kauçuk Kaplama UYGULAMA ÖRNEKLERİ

IMG_9887 1
IMG_5657 1

Bilgi alın

Neon Makina, 2012 yılında enerji ve madencilik sektörüne ekipman tedariği noktasında çözümler üretmek amacıyla kurulmuştur. Bu kapsamda dünyaca ünlü üreticilerle çalışmaya devam etmektedir.